Nabídka parcely "na konci světa"

Benešov nad Černou, Kuří

1 950 000,- za nemovitost

Josef Maruška

Telefon

Telefon:

420606879999

Kontaktovat

Finanční kalkulačka

Mám zájem

Popis nemovitosti

Kdybyste nevěděli proč bydlet zde v Kuří, tak odpovědí jsou především zdravé prostředí a krásné výhledy při procházkách kolem. Ničím nerušené toulání po loukách a lesích je zde nejen uklidňující, ale až fenomenální. Příjemným bonusem může být sbírání hub v okolních lesích. Zde se usadí ten, kdo má rád zdravou a nedotčenou přírodu a nepotřebuje kolem sebe zázemí pro davy turistů jako na Šumavě. No a zas takový konec světa to tu není...

Rozdělením pozemku č. 1328, dle orientačního plánku ve fotkách, vzniknou tři stavební parcely se zpevněnou příjezdovou cestou. Zde nabízíme budoucí stavební pozemek s přibližnou výměrou cca 2200 m2 (možno změnit), který je dostatečně veliký pro odstup od sousedů. První zájemce si může vybrat jestli chce mít parcelu ve spodní části, nebo na kopečku. Umožňuje umístění rekreační chalupy, nebo domu s výhledem do klidného okolí. Je zde již zaplacené připojení elektro, které bude realizováno do konce tohoto roku, na pozemku je vlastní pramen ve zbytku původní usedlosti (v ceně zařídíme zhotovení vrtané studny a odkanalizování zařídíme formou čističky, nebo vyvážecí jímky).

Chcete prožívat čtyři roční období na vlastní kůži? Benešov nad Černou je vstupní branou do překrásných a zdravých Novohradských Hor, které jsou taková "malá Šumava" s nádhernými zákoutími a minimem turistů. Navíc zde dobře prší, tak lesy neumírají na sucho, nebo na kůrovce, jako jinde.

Tady začíná cca 20x10 km rozlehlý lesní hvozd Novohradských Hor. Máme zde nejzdravější lesy v republice, lesnaté vrcholky kolem 900-1100 mnm, rašelinné rybníky s čistou vodou. Intenzivní zemědělství tady nenajdete, jsou zde jen louky, místy s pasoucím-se dobytkem, vrchoviště a rašeliniště kolem 700-900 mnm.

Pár dobrých míst na koupání, pár míst kde se dá najíst při výletě, nespočetně kopečkatých tras, kde je lepší mít elektrokolo, aby si to cyklista užil.

Protože miluji zdejší krajinu, můžu Vás při prohlídce vzít na zdejší nádherná místa, která máte do 15 km od domu, jako jsou Hojná Voda, Žofín, Pohoří na Šumavě, Pohořský rybník, či Zlatá Ktiš. Žádné továrny s kouřem, či jinými exhalacemi zde nenajdete. V blízkém Benešově nad Černou je jen čistý Bentex a soukromí zemědělci.

Možnost zaměstnání je případně v 10 km vzdálené Kaplici, kde také bude do 5 let nájezd na dálnici Praha-Linz. Hodně zdejších lidí vydělává v Rakousku.

V Benešově nad Černou je zázemí pro nákupy v podobě třech obchodů s potravinami, škola, školka, lékař, hospoda. V Kaplici je vše ostatní včetně supermarketů, kina a úřadů. Do Krajského města Českých Budějovic je to jen 35 km. Za hranicemi Rakouska je překrásná Weitra, Freistadt, lázeňský Haarbach, a lyžování v Karlstift, Sandl a Sternstein. Do Alpských středisek je to jen 2 hod. jízdy.

Subtyp nemovitosti

Bydlení

Město

Benešov nad Černou

Operace

Prodej

Plocha pozemku

2200 m2

Typ nemovitosti

Pozemek

Umístění objektu

Klidná část obce

ID nemovitosti

24017

Mapa umístění nemovitosti